Zimní příprava A - týmu

26.03.2018

Jak je již delší dobu známo, během zimní přestávky došlo v A - týmu ke změně na pozici trenéra. Současný trenér Jiří Kment se po (dobrovolném) odchodu Miroslava Porsche přesunul z pozice asistenta trenéra na pozici hlavního trenéra. Další patriot zdické kopané Jiří Kulhánek bude pro jarní část sezóny vypomáhat s tréninky.

Co se týče hráčského obsazení, tak pro jarní sezónu bohužel nemůžeme počítat s oporou zadních řad Josefem Trkovským, který by se měl vrátit z USA na přelomu května a června. Oddíl na tuto situaci zareagoval příchodem obránce Tomáše Kabáta z Hýskova.

Nový trenér převzal tým s velkým elánem a z počátku zimní přípravy se začalo trénovat třikrát týdně (út - čt - so). Družstvo bylo přihlášeno na již tradiční zimní turnaj do Berouna na umělou trávu. Turnaj pro nás začal porážkou s posíleným ČL-U Beroun "B" o hráče A - týmu. Utkání skončilo 7:3 v neprospěch našeho oddílu. Další týden následovalo bojovné utkání s týmem Dobřichovic (budoucím finalistou turnaje), který nakonec skončil naší výhrou v poměru 3:2. Třetí zápas bylo utkání se Všeradicemi. Naše družstvo po celkem hladkém průběhu vyhrálo 4:0. Zklamání bohužel přinesl čtvrtý zápas a poslední zápas ve skupině turnaje. Utkání s FK Dobříč skončilo prohrou 4:1. V utkání jsme vyhořeli hlavně v koncovce (která nás zlobí již delší dobu). Po tomto utkání bylo jasné, že naše družstvo nebude bojovat o vítězství v turnaji. Vzhledem k nepříznivému skóre jsme nakonec bojovali až o 5. místo v turnaji s týmem Vinařic (dosavadní vedoucí tým okresního přeboru Kladno). Soupeř byl kvalitní (pravděpodobně nejkvalitnější z celého turnaje, co jsme potkali) a po výhře 3:2 jsme nakonec obsadili nelichotivou 5. pozici. Zimní přípravu A - tým zakončil sobotní generálkou s týmem TJ Karlštejn (výhra 4:1 ve prospěch naše oddílu).

Příští týden již A - tým čeká ostrá zkouška a první mistrovské utkání. Na neutrálním hřišti na umělé trávě v Berouně poměříme síly s Novým Jáchymovem. Zápas bude důležitý pro dobrý vstup do jarní části soutěžních utkání a dotažení čela tabulky.

Autor: Michael Macourek