Podzimní výsledky zdické mládeže

05.11.2018

Naše nová fotbalová sezóna začala již o prázdninách, kdy jsme měli v rekreačním středisku Pařez u Jičína čtyřdenní fotbalové soustředění. Soustředění se zúčastnili kluci ze všech našich mládežnických kategorií a společně s rodiči nás bylo přibližně 50.

Po návratu ze soustředění trenéři rozdělili kluky a holky podle věku do jednotlivých týmů za, které hráli podzimní sezónu.

Nejmladší kluci a holky ve věku 5 až 8 let byly zařazeni do týmu trenérky Mirky Lodeové. V turnaji OFS Beroun hráli za tým mladší přípravky s týmy Neumětel, Felbabky, Hostomic, Podluh a Všeradic. Většina dětí s fotbalem začíná a nastoupily k turnajovým utkáním vůbec poprvé v životě. Hráči se celý podzim zlepšovali a se šesti remízami a jednou výhrou skončili ve své skupině šestí.

Hráčů ve věku 9 až 11 let máme celkem 25, a proto jsme se rozhodli, že postavíme v kategorii starší přípravky dva rovnocenné týmy. Prvnímu týmu starší přípravky vylosovali v turnaji OFS Beroun týmy Loděnic, Chýňavy, Vysokého Újezdu a společného týmu Libomyšle a Chodouně. O tým se staral trenér Milan Hunyady a dovedl kluky k úžasnému výsledku, kdy z 20 odehraných zápasů všechny vyhráli a se skóre 120:13 skončili ve skupině B první. Druhý tým starší přípravky pod vedením Marka Šnaida a Pavla Buriana hrál ve skupině C proti týmům Králova Dvora A, Žebráku, Nižboru a Hudlicím. Ani náš druhý tým starší přípravky se nenechal zahanbit. Z 20 utkání čtyřikrát remizoval a pětkrát prohrál, vždy s týmem Králova Dvora A. Skončil na druhém místě ve skupině C. Svými výsledky se oba týmy starší přípravky probojovaly do semifinálových skupin v jarní části turnaje. Jsme jediným týmem v okresu, který bude mít v semifinálové části dva týmy.

Posledním týmem jsou naši mladší žáci pod vedením Jirky Kulhánka. Tým mladších žáků hrál ve skupině s devíti týmy z okresu. Klukům chodili ještě pomáhat hráči z týmů starší přípravky. Nakonec skončili se třemi výhrami a jednou remízou na šestém místě.

Závěrem mého shrnutí podzimní fotbalové sezóny bych rád podotkl, že v našem oddíle FK Olympie Zdice hraje ve všech výše uvedených kategorií skoro padesát dětí. Chtěl bych moc poděkovat všem rodičům za pomoc a podporu a zůstaňte nám věrní.

Autor: Marek Šnaid