Totální sezóna (1) - dospělí

12.07.2019

Nadpis článku jsem si vypůjčil v Praze. Stejně jako tým z pravého břehu Vltavy, tak i Olympie zažila sezónu, která byla výjimečná. Za jednotlivá družstva budou v následujících řádcích mluvit trenéři a vedoucí jednotlivých družstev, kteří byli součástí úspěšného soutěžního ročníku 2018/2019.

A - tým

Po postupu do I. B třídy a nepříliš povedené letní přípravě v týmu a vedení oddílu panovala lehká nervozita. Los nebyl příliš přívětivý. Na začátek papírově silný tým z Nového Knína a zároveň na jejich hřišti. Tým však zabojoval a po krásné střele svátečního střelce Tomáše Hejného si hned v prvním kole odvezl cennou výhru. 

Toto vítězství týmu pomohlo a pokračoval ve vítězné vlně. A-tým na podzim ztratil body pouze s týmy z Chlumce, Rožmitálu, Dalekých Dušníků, Černolic a Hořovic. Konečné páté místo po podzimní části bylo úspěchem.

V jarní části první tým navázal na tento úspěch. Dokonce by se dalo říci, že ho ještě překonal. Opět ztratil body pouze s týmy z Let, Rožmitálu, Králova Dvora, Loděnic a Milína.

Tyto výsledky nakonec vynesly prvnímu týmu konečné krásné druhé místo.

Vedení počítalo, že i za druhé místo nakonec od Středočeského krajského fotbalového svazu může přijít nabídka na postup do krajské soutěže I. A třídy. Tato nabídka podle očekávání přišla.

Ve vedení oddílu jsme se nakonec rozhodli, že definitivní slovo o tom jestli se postoupí do vyšší soutěže, budou mít samotní hráči.

Hráči se relativně jednotně rozhodli, že si tuto soutěž chtějí zahrát, a tak příští rok první tým Olympie bude hrát druhou nejvyšší soutěž dospělých ve Středočeském kraji.

Chtěl bych jenom upozornit, že prvnímu týmu se během posledních dvou let podařilo dvakrát postoupit. Z okresního přeboru do I. A třídy za dva roky. Považuji to za velký úspěch města Zdice i samotného oddílu. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

Dne 10. 8. 2019 nás čeká nová výzva a nová soutěž. Na první zápas jedeme do Nelahozevsi. O týden později přivítáme poprvé na domácím hřišti Doksy. Tímto bych Vás chtěl všechny pozvat na toto utkání.

B - tým

Pozorný fanoušek Olympie postřehl, že rezervní tým se během posledních několika let značně proměnil. Do družstva přišli zkušení (čtěte starší) páni fotbalisti. Podařilo se vytvořit velmi dobrý tým a skvělou partu, která se schází i mimo tréninkové jednotky a zápasy. Prostor na hřišti začali dostávat i dorostenci. Po sezóně 2017/2018, který byl první ročník v novém složení, se rezervní tým umístil na 5. místě. Myslím, že na nově vybudované družstvo dobrý výsledek. Nicméně zpátky k minulé sezóně, kdy již rezervní tým potichu pomýšlel na postup do III. třídy.

Ta se však zpočátku rezervnímu týmu příliš nepovedla a po prohrách se Srbskem, Tmaní a Zdejcinou to s útokem na postup příliš dobře nevypadalo. Po dalších ztrátách s Hýskovem a Vižinou jsme po podzimní části cítili spíše zklamání.

Náladu si však B-tým zlepšil v jarní části soutěže. V této části ztratil pouze tři body a to po prohře na hřišti Tmaně. Jinak rezervní tým dokázal porazit všechny soupeře a to i včetně postupujícího Hýskova.

Rezervní tým tedy po jarním tažení nakonec skončil na velmi slušném třetím místě. B-tým může litovat pouze velice nepovedené podzimní části, kdy se týmu příliš nedařilo.

Rezervní tým začíná přípravu na další sezónu v první polovině srpna. Nikdo, včetně zkušených hráčů, tým neopouští. Naopak z dorostu vycházejí Radim Gálik, Dominik Tůma, Filip Dufek a Martin Roztočil, kteří se připojí k rezervnímu týmu.

Věříme, že již s částečně omlazeným týmem navážeme na kvalitní jarní výkony a dokážeme se porvat o postup do III. třídy. Soupeři v tomto boji bude tradiční Tmaň, Vysoký Újezd, Srbsko a pravděpodobně také sestupující Svatá.

Jménem oddílu děkuji za Vaši dosavadní přízeň! 

Autor: Michael Macourek