Stříbrné medaile pro mladší přípravku

04.06.2018

Bylo krásné slunečné dopoledne, sobota 2. června, a na stadionu  FK Olympie Zdice se konal  finálový fotbalový turnaji mladších přípravek pro okres Beroun. Tento turnaj byl završením celé fotbalové sezony 2017/2018.  Na začátku stálo dvacet týmů, které byly na podzim rozděleny do čtyř skupin. Týmy ve skupinách pak hrály systémem každý s každým.  Naši kluci tuto sezonu zahájili v září v základní skupině turnajem v Chodouni. Na podzim po odehraných pěti turnajích svoji základní skupinu vyhráli a postoupili do jarní části semifinálové skupiny, ve které bylo pět týmů a znovu se hrálo systémem každý s každým. První tři týmy z každé semifinálové skupiny pak postoupily do finálového turnaje, který se konal  u nás  na stadionu ve Zdicích. Účastnili se ho vedle naší Olympie Zdice, ještě týmy FK Králův dvůr A, Horymýr Neumětely, Cembrit Beroun, TJ Drozdov a spojený tým Hostomice/Lochovice.

Naši kluci nastoupili před zaplněnými ochozy k prvnímu zápasu proti týmu Hostomice/Lochovice. Když jsme po třech minutách dali první gól, vypadalo vše růžově. Pak ale přišla tvrdá odpověď soupeře a kluci rázem prohráli 5:2. To nebyl začátek, který jsme si představovali, i když jsme věděli, že tým Hostomice/Lochovice   je skutečně silný soupeř.

K druhému zápasu jsme nastoupili proti týmu Horymýr Neumětely. Tento zápas už dopadl podle našich představ a kluci jej vyhráli 2:0. 

Dalším soupeřem byl tým Cembrit Beroun, proti kterému se nám tradičně daří i když nás při posledním vzájemném poměřování sil tým Cembritu porazil. Tak jsme i k tomuto zápasu nastupovali s respektem. Zápas jsme zvládli a vyhráli ho 2:1.

Poté jsme nastoupili proti velice silnému týmu z Králova Dvora. Hned na začátku utkání jsme vstřelili první gól. Kluci bojovali celý zápas a měli několik dalších šancí. I soupeř několikrát zahrozil, gól nakonec nevstřelil. Po patnácti minutách skončil zápas opět vítězstvím našich kluků.  

Kluci už byli poměrně vyčerpaní, ale těšilo je, že už skončí nejhůře třetí. K poslednímu zápasu nastupovali s vědomím, že když porazí tým TJ Drozdov, tak skončí druzí. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo udává tempo hry a bylo jen otázkou času, kdy padnou i góly. Těch nakonec do branky soupeře padli čtyři a kluci vyhráli i poslední zápas 4:0. To už naši šťastní kluci děkovali zaplněným ochozům a po právu se radovali z druhého místa. První skončilo družstvo Hostomice/Lochovice, které nás jako jediné porazilo.

Na závěr předseda OFS Beroun pan Knotek našim klukům předával stříbrné medaile a pohár. Mně už nezbývá nic jiného než všem klukům jmenovitě Matyášovi Bartíkovi, Radku Hrdličkovi, Fandovi Mičienkovi, Matěji Macháčkovi, Kubovi Sobotkovi, Kubovi Burianovi, Honzovi Šnaidovi,  Matěji Šmídovi  a Jirkovi Prokešovi poděkovat.  Je to obrovský úspěch zdického mládežnického fotbalu.

Autor: Marek Šnaid