Úspěšný podzim zdického A – týmu

A – tým

Družstvo A – týmu se po roční odmlce opět vrátilo do krajské soutěže, I. B třídy skupiny E. Po rozlosování soutěže a nepříliš povedené letní přípravě panovala v týmu a vedení oddílu lehká nervozita, ale zároveň bylo z týmu cítit natěšení na zajímavé zápasy. Týmy jako Nový Knín, Černolice, Daleké Dušníky nebo Lety slibovaly těžké, ale zároveň atraktivní zápasy. Stejně tak atraktivní se jevila “berounská” derby – Hořovicko B, Králův Dvůr B, Loděnice a Chlumec. Už los prvních kol nám nabídnul zajímavé a papírově těžké soupeře.

Začátek soutěže však týmu vyšel skvěle. V prvním kole jsme porazili Nový Knín na jejich hřišti rozdílem jedné branky, pro mnohé možná největší favorit soutěže. Po tomto výborném začátku vítězná série pokračovala i v dalších kolech. Postupně si porážku odnesly: Dobříš B, Rudná a Lety.

První ztráta přišla až na hřišti Chlumce, kde jsme s ohledem na místní poměry zázrakem vybojovali bod (po prohře na penalty). Následovalo vyrovnané utkání v Rožmitále pod Třemšínem, kde nakonec šťastnější byli domácí a připsali si do tabulky všechny tři body.

Tým však naplno bodoval hned v dalších utkáních, v povedeném domácím derby s rezervou Králova Dvora a na hřišti nepříliš výrazné Chotče.

Tým se držel na předních pozicích, a to i po pěkném domácím zápase s Dalekými Dušníky. Zápas jsme vyhráli na penalty a připsali si do tabulky další důležité body.

Další venkovní zápas nás čekal v pěkném fotbalovém areálu Černolic, kde jsme bohužel vzhledem k zdravotním problémům nebyli zcela kompletní (v průběhu zápasu se zranil i brankář Hnízdil), a tým Černolic nás po zásluze porazil (zpětně po celém podzimu jsme se shodli, že tým Černolic na nás působil nejfotbalovějším dojmem).

Největší herní zklamání podzimní části však přišlo v následujícím soutěžním kole. Neproměňování vyložených šancí a možná i drobné podcenění soupeře (rezervní tým Hořovicka byl z velké části složen z dorostenců, kteří již měli tentýž den zápas za sebou) zapříčinilo první domácí prohru v soutěži.

Dvoukolový výsledkový výpadek však tým napravil hned v následujícím derby na hřišti Loděnice, kde jsme dokázali vyhrát rozdílem jedné branky.

V posledním kole na domácím hřišti nás čekal výsledkově zlepšující se Milín. Zápas jsme opět zvládli a i přes herně slabší část druhé poloviny zápasu jsme dokázali vyhrát a zakončit úspěšnou první část soutěže.

Konečné třetí místo v tabulce po podzimní části je výborný výsledek. Jménem vedení fotbalového oddílu bych chtěl poděkovat hráčům za jejich výkony a bojovnost. Rovněž bych poděkoval i divákům, kteří nás celou podzimní část soutěže podporovali dokonce i na hřištích soupeře. Chtěl bych vyzdvihnout zejména domácí zápasy s rezervou Králova Dvora a Dalekými Dušníky, kde byla návštěvnost přes 200 diváků a atmosféra byla výborná. Doufám, že diváci si najdou cestu na náš útulný stadion i na jaře a že uvidí další vítězství zdické Olympie. První příležitost budou mít 24. 3. 2019, kdy přijede tým Nového Knína.

Autor: Michael Macourek

• Mladší žáci
    25/10/2024

Žebrák A – Zdice

Žebrák
  • Starší žáci

Chrustenice – Zdice

Chrustenice
  • Dorost

Zdice – Cembrit

• B – tým

Chyňava B – Zdice B

Chyňava
  • A – tým

FK Olympie Zdice – Kovohutě Podlesí

• Starší žáci
    30/10/2024

Zdice – Hořovice B

partneři

Fotbalový klub Olympie Zdice, z.s.
267 51 Zdice